Město pamatuje na bezpečnost rekreantů

03.06.2011 - Rekreační sezóna začíná u jablonecké přehrady oficiálně v sobotu 4. června. Od toho dne zde začne pracovat také vodní záchranná služba. Její práci financuje městský úřad, který ji také půjčuje vybavení. V městském rozpočtu je na zajištění bezpečnosti u nádrže Mšeno 325 000 korun.

„S Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže město uzavřelo 16. května 2011 Smlouvu o poskytnutí služeb a jejich materiálním zabezpečení. Podle jejího znění tříčlenná hlídka denně dohlíží na vodní plochu od 9 do 19 hodin i na bezpečnost mimo ní a poskytuje první pomoc, a to v rozmezí od 4. června do 28. srpna,“ říká vedoucí oddělení krizového řízení Jiří Vaníček.

Podle stejné smlouvy město také zajišťuje pro vodní záchrannou službu vybavení materiálem a zřídilo předsunuté stanoviště u Slunečních lázní. Záchranáři mají k dispozici například malé plavidlo se závěsným motorem, pramici s pádly, dva neoprény, čtyři záchranné pásy, dalekohledy, mobilní telefon, přenosné radiostanice a lékárničky.

Pasivně bezpečnost kolem přehrady zajišťují informační tabule, kterých je celkem sedm, a pět beden, které ještě dnes doplňoval Jiří Vaníček kruhy a lany potřebnými k záchraně tonoucích.

Vytvořeno 3.6.2011 13:58:40 | přečteno 2422x | Petr Vitvar