Město nezapomíná...

Tisková zpráva 10. 05. 2010

P. Tulpa předává pamětní medaili, foto: J. Krám, obrázek se otevře v novém okněOslavy 65. výročí ukončení 2. světové války začaly v Jablonci nad Nisou po poledni a probíhaly až do pozdního večera.

Slavnostní připomenutí jubilejního výročí osvobození naší republiky proběhlo tradičně u pomníku Bojovníků za osvobození vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka. Pietního aktu se účastnili představitelé města v čele se starostou Petrem Tulpou, senátorkou Soňou Paukrtovou, zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu, Konfederace politických vězňů a dalšími hosty.

V půl šesté přijal ve foyer divadla starosta Jablonce n. N. Petr Tulpa skupinu patnácti pamětníků, kterým mohl osobně poděkovat za jejich zásluhy i utrpení v období 2. světové války. Jako výraz úcty a díků obdržel každý z vyznamenaných pamětní list a medaili z cyklu ražeb Čeští světci, který vydal Znak Malá Skála. Na tombakové medaili, jejímž autorem je ak. sochař Michal Vitanovský, je zobrazen Svatý Václav a rotunda na Pražském hradě. Někteří z přítomných obdrželi navíc čestný diplom Českého svazu bojovníků za svobodu, Zdeněk Neruda dokonce i vyznamenání České obce legionářské. Sedm vyznamených se bohužel ze zdravotních důvodů nemohlo slavnostního aktu zúčastnit a medaile i pamětní listy jim budou předány později.

Večer již patřilo jablonecké divadlo opět široké veřejnosti. V rámci oslav připravilo město spolu s divadlem slavnostní představení opery Prodaná nevěsta v podání sólistů, sboru, baletu a orchestru libereckého Divadla F. X. Šaldy.

Vytvořeno 10.5.2010 16:48:11 | přečteno 2215x | Petr Vitvar
load