Město může prodávat objekty obálkovou metodou

26.09.2011 - Změnou prošel jednací řád Výboru pro hospodaření s majetkem města. Ta nyní umožňuje prodávat objekty tzv. obálkovou metodou.

„Do změny Jednacího řádu Výboru pro hospodaření s majetkem města byly zapracovány podněty, připomínky a požadavky kontrolního výboru, členů zastupitelstva města, členů výboru pro hospodaření s majetkem města a i moje připomínky,“ říká místostarosta Miloš Vele a dodává: „Jednací řád je rozšířen o možnost prodeje objektů tzv. obálkovou metodou s tím, že objekty mohou být i nadále prodávány výběrovým řízením za osobní účasti zájemce, jak tomu bylo doposud.“

Jednací řád výboru stanovuje obecný postup při prodeji objektů a ponechává prodej objektů dle varianty A (prodej výběrovým řízením s osobní účastí zájemce a kauce ve výši 15% je složená před jednáním zastupitelstva) a B (prodej objektů tzv. obálkovou metodou, pevná kauce je 50.000 korun a ta bude složena už při podání nabídky).

„Jediným kritériem pro výběr zájemce je výše nabídnuté ceny, do dvou měsíců po schválení prodeje objektu zastupitelstvem města musí být uhrazena celá kupní cena a kupní smlouva podepsána kupujícím,“ vysvětluje Vele. „A v prodeji nám bude pomáhat nějaká realitní kancelář, která do hry může zatáhnout daleko více zájemců o koupi nemovitosti, což bude pro město nakonec finančně výhodnější.“

Vytvořeno 26.9.2011 13:46:59 | přečteno 2226x | Petr Vitvar