Město a ČSAD vytvořily rodinnou víkendovou jízdenku

Tisková zpráva 18. 05. 2009

Rodinná víkendová jízdenka, obrázek se otevře v novém okněDvanáct set koupených rodinných jízdenek na MHD ročně znamená dvanáct set automobilů, které zůstanou v garáži. I to je část motta víkendové rodinné jízdenky - společného projektu města Jablonec nad Nisou a ČSAD Jablonec nad Nisou, a.s.

Projekt „rodinné víkendové jízdenky“ vznikl v souvislosti s vyhodnocením soutěže Obec přátelská rodině 2008, kdy jedna z mála výtek hodnotitele, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, zněla, že v Jablonci není zaveden koncepční systém slev pro cílovou skupinu rodin s dětmi.

„Dvanáct set jízdenek ročně je velmi ambiciózní cíl, uvážíme-li, že velká část populace užívá právě individuální předplatné. Přesto si myslíme, že existuje cílová skupina, která může nabídky využít. Pokud se toho podaří dosáhnout, tak ročně zůstane 1 200 automobilů obrazně řečeno v garáži bez nutnosti použití jakýchkoliv restriktivních opatření ze strany města, jako je omezování vjezdu aut do centra nebo zvyšování parkovného,“ vysvětluje projekt manažerka pro rodinnou politiku Markéta Puzrlová.

„Jedná se o doplňkový produkt ke stávajícímu systému individuálních slev, tak zvaným síťovým jízdenkám, a svým charakterem odpovídá skupinovým slevám,“ říká k novému společnému produktu s městem generální ředitel ČSAD Jablonec nad Nisou, a.s., Luboš Wejnar, podle jehož slov je jízdenka také zajímavou popularizací jablonecké MHD s nezanedbatelným ekologickým rozměrem.

Rodinnou víkendovou jízdenku, platnou každý víkend od pátku 14 hodin do nedělní půlnoci, je možné od dnešního dne zakoupit ve dvou cenových relacích. „Za 52 korun pořídíte jízdenku pro jednu dospělou osobu a jedno až dvě děti (1+2). Za 66 korun zakoupíte jízdenku pro dvě dospělé osoby a jedno, dvě až tři děti (2+3). Na základě uzavřené smlouvy město jízdenky dotuje stokorunou u prvního druhu (1+2) a dvěma sty korun u druhého (2+3),“ říká Wejnar a dodává, že jízdenky jsou přenosné, po vyznačení data platnosti jsou k použití v rámci celé sítě jablonecké MHD.

Jízdenky jsou ode dneška v prodeji v informačním centru jablonecké radnice a v rekonstruovaném předprodeji ČSAD, a.s., na autobusovém nádraží, který je otevřen pondělí - pátek 5:30 - 18 hodin, v sobotu 8 - 12 hodin a nově i v neděli od 13 - 17 hodin. Pokud bude předprodej zavřený, pak je možné si jízdenky zakoupit také u dispečera MHD v budově v ulici Pražské, který je zde od 7 do 19 hodin.

Vytvořeno 18.5.2009 12:47:00 | přečteno 2537x | Petr Vitvar
load