Malí malíři uvidí za odměnu Hurvínka ve 3D

Tisková zpráva 24. 05. 2010

Z téměř tří stovek obrázků, jejichž autoři jsou jablonečtí prvňáčci, vybírala odborná porota ty nejlepší. Všichni autoři pak za odměnu uvidí v kině Radnice první český film ve formátu 3D, a sice pohádku O Hurvínkovi.

Odborná porota, tvořená Jiřím Dostálem a Vladimírem Komňackým, ředitelem a profesorem zdejší UMPRUM a VOŠ a Hana Trynerová, dcera známého malíře Miloslava Jágra, vybrala z každé první třídy jednoho vítěze.

„V některých třídách byli ale tak dobří malíři, že bude oceněno i víc dětí za mimořádnou kresbu a talent. Téma k obrázkům děti vybíraly z pohádek Otesánek, Náš Krakonoš, O Smolíčkovi, Perníková chaloupka, Zlatovláska, Dlouhý, Široký a Bystrozraký,“ konstatoval místostarosta Petr Vobořil a dodal: „Do soutěže se zapojily všechny jablonecké základní školy včetně svobodné obecné a katolické,“ říká místostarosta Petr Vobořil, jenž všem vítězům osobně předá drobný dárek. Společně si pak s ostatními dětmi i vítězové zajdou v úterý 15. června dopoledne do kina, kde budou moci prostřednictvím 3D technologie vstoupit do světa nejznámější české loutky - Hurvínka.

V září budou kresby všech dětí vystaveny v jabloneckém Eurocentru společně s dílky dětí z mateřských škol zapojených do soutěže Malujeme se skřítkem Pastelkou.

Vytvořeno 24.5.2010 7:57:14 | přečteno 2477x | Petr Vitvar
load