Lyžaři z Břízek požádali město o půjčku

Tisková zpráva 26. 03. 2010

Sportovní areál BřízkyO třímilionový úvěr na financování přípravy na projekt rekonstrukce běžeckého areálu Břízky požádalo občanské sdružení Ski klub Jablonec nad Nisou. Jablonečtí zastupitelé jej včera schválili.

Ski klub jej chce využít na financování přípravných prací k projektu celkové rekonstrukce lyžařského areálu Břízky, který je v havarijním stavu. Na financování rekonstrukce podal klub v lednu 2010 žádost o dotaci z fondů EU - cestovní ruch a má velkou šanci ji získat.

„Úvěr lze poskytnout z rezervy města. Splátky včetně úroků budou součástí rozpočtu města v příslušných letech 2011-2012,“ říká místostarosta Lukáš Pleticha a dodává, že úvěr je zajištěn zástavním právem k nemovitostem ve vlastnictví Ski klub Jablonec nad Nisou, o. s.

„V tomto roce máme poslední možnost zrekonstruovat areál s využitím dotačního titulu na cestovní ruch, protože ten bude letos vyhlášen už naposledy,“ zdůvodňuje žádost klubu jeho předseda Vladimír Kopal. Podle jeho slov původní projekt byl odhadnut na 50 milionů korun, ale předfinancování přípravy se rovná třem milionům korun. A právě kvůli této částce žádají město o úvěr.

„Kdybychom však tyto práce neudělali, nemohli bychom projekt podat. Proto jsme se rozhodli město požádat o půjčku,“ říká Kopal, jenž projekt už představil i v jednotlivých politických klubech.

V minulosti město poskytlo podobné finanční úvěry například FK Baumit Jablonec (10 milionů Kč v únoru 2008), TK ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou, o. s. (1,9 mil. Kč, květen 2009) nebo TJ Bižuterie (10 mil. Kč, květen 2009).

Vytvořeno 26.3.2010 13:18:20 | přečteno 3138x | Petr Vitvar
load