Lukáš Bauer dostal Pfeifferovu medaili

Tisková zpráva 01. 04. 2010

Ačkoliv nejprve svou účast nepotvrdil, přesto nakonec pozvání na radnici běžec na lyžích a úspěšný letošní olympionik Lukáš Bauer přijal.

Společně tak se šestnácti dalšími účastníky letošních zimních olympijských her přišel i L. Bauer v úterý 30. března odpoledne do obřadní síně jablonecké radnice, kde je přivítal starosta města Petr Tulpa. Ten zdůraznil, že nešlo pominout fakt, že téměř třetinu české výpravy tvořili sportovci z Libereckého kraje. Ty, kteří na Jablonecku buď žijí, trénují nebo sportují za konkrétní oddíl, proto pozval starosta k neformálnímu setkání, při němž jim poděkoval za jejich úsilí, popřál mnoho úspěchů v další sportovní kariéře a předal drobné upomínkové dárky.

Pro Lukáše Bauera jakožto olympijského medailistu měl však připraven dárek speciální. Tím byla měděná městská medaile Josefa Pfeiffera, která vznikla podle návrhu ak.soch. Jiřího Dostála v rámci 200. výročí povýšení Jablonce na městys a stejného výročí narození prvního starosty města.

Všichni přítomní sportovci se pak zapsali do pamětní knihy města.

Do pamětní knihy města se zapsali...

  • Běh na lyžích: Lukáš Bauer, Ivana Janečková, Eva Nývltová
  • Biatlon: Roman Dostál, Magda Rezlerová, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup, Zdena Vejnarová, Zdeněk Vítek, Veronika Vítková, Veronika Zvařičová
  • Boby: Ivo Danilevič, Jan Kobián, Jan Vrba
  • Saně: Jakub Hyman, Ondřej Hyman, Matěj Kvíčala

Přijetí olympioniků na radnici

30. 3. 2010, obřadní síň jablonecké radnice

Lukáš Bauer

 

Přítomní sportovci 1

 

Přítomní sportovci 2

 

Zápis do pamětní knihy (Zdena Vejnarová)

 
 
Vytvořeno 1.4.2010 14:25:09 | přečteno 3261x | Petr Vitvar
load