Letošní městský tábor byl příměstský

Tisková zpráva 20. 07. 2009

Dalším projektem podpořeným dotací Ministerstva vnitra ČR, a to konkrétně částkou 29 000 korun, který připravilo město Jablonec nad Nisou pro rizikovou mládež od 10 do 14 let byl pětidenní příměstský tábor.

Na jeho organizaci se podílela manažerka prevence kriminality, terénní pracovníci oddělení sociálních služeb a zdravotnictví společně se studenty pedagogiky volného času Technické univerzity Liberec. Na programu spolupracovala jablonecká městská i státní policie, jablonečtí hasiči, Sundisk, s.r.o., Český červený kříž, taneční soubor TK Xtream a Abadá Capoeira Jablonec nad Nisou.

„V předchozích letech byly tábory organizované v rámci programu prevence kriminality jako výjezdové, letos jsme se rozhodli pro formu příměstského. Jednotlivé dny byly tematicky zaměřené, každý z nich strávilo pětadvacet dětí na jiném místě,“ vysvětluje myšlenku letošního tábora manažerka prevence Irena Svobodová.

A tak děti s táborem pobyly v Komunitním centru pro národnostní menšiny v Zeleném údolí, kde se zaměřily na výtvarnou činnost s prvky arteterapie, tanec a výrobu hudebních nástrojů. Sportovní den byl věnován tradičním i méně tradičním odvětvím jako je florbal, frisbee, ringo nebo capoeiry. Při výletě na Novou Ves si formou her zlepšily svůj vztah k přírodě. Na dětském dopravním hřišti se dověděly o nutnosti respektovat některá pravidla a potřebě zodpovědnosti k sobě i druhým a nakonec si prověřily svoje fyzické schopnosti v lanovém centru a na raftech na Malé Skále.

Vytvořeno 20.7.2009 16:50:23 | přečteno 2652x | Petr Vitvar
load