Letos s věží Dr. Farského

01.12.2011 - Již pátý hrneček s motivem jablonecké věže si budou moci Jablonečané a návštěvníci Vánočních trhů koupit v pátek 16. prosince.

V ten den od 15 hodin začne do hrnečků s vyobrazením věže kostela Dr. Farského starosta Petra Beitl s místostarosty nalévat horké svařené víno.

I letos budou hrnečky za symbolickou padesátikorunu, ale je možné za ně dát i větší sumu. Celý výtěžek z prodeje je tentokrát určen jabloneckému pracovišti občanského sdružení Fokus.

Svařené víno do speciálních hrnečků s některou z jabloneckých věží nalévali politici v minulosti už čtyřikrát. V roce 2007 dostalo o. s. mateřské centrum Jablíčko za hrneček s věží kostela sv. Anny kolem 12.000 korun. O rok později přinesla sbírka 16.150 korun Diakonii Českobratrské církve evangelické. Rok 2009 se už vyšplhal na částku 22.448 korun, ze které se radovalo o. s. Compitum v Jablonci n.Nisou - poskytovatel sociálních služeb. A loni získala Rodina 24 (osobní asistence - senioři, osoby s tělesným nebo duševním postižením, které žijí doma a potřebují pomoc) téměř 24.000 korun. Kromě věže kostela sv. Anny se svého zobrazení dočkala věž nové radnice, kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova na Horním náměstí a Povýšení sv. Kříže na náměstí Boženy Němcové.

Vytvořeno 1.12.2011 8:11:33 | přečteno 2072x | Petr Vitvar