L. Pleticha přijal významného rodáka na radnici

Tisková zpráva 14. 07. 2010

Ve čtvrtek 8. července 2010 přijal místostarosta Lukáš Pleticha ve své kanceláři Pierra Christopha Schlevogta s chotí. Jablonecký rodák, významný šperkař a medailér nyní žije nedaleko německého Stuttgartu.

P. Ch. Schlevogt navštívil Jablonec poprvé od svého odchodu z Československa ještě před koncem 2. světové války. Ačkoliv se do místa svého dětství už nechtěl nikdy podívat, změnil své rozhodnutí kvůli účasti na vernisáži výstavy Prade: jablonecká módní bižuterie, jež je otevřena v hlavní budově Muzea skla a bižuterie až do 10. října.

Vzácný host se při neformální návštěvě radnice zapsal do pamětní knihy města a pak společně s místostarostou Pletichou odešel do muzea na vernisáž výstavy, která je tématicky spojena se 130. oslavami jablonecké uměleckoprůmyslové školy.

Během návštěvy Jablonce P. Ch. Schlevogt však podotkl, že je velmi rád, že slib porušil a do svého rodiště se vrátil. Navštívil místa spojená se vzpomínkami, potkal několik známých a vydal se také do sousedního Železného Brodu, kde tamní sklářská umělecká průmyslovka slaví také narozeniny, a to devadesáté. Navštívili výstavu v jejích prostorách, zapsal se do pamětní knihy školy a prohlédl si Sklářské studio Pelechov Zdeňka Lhotského.

P. Ch. Schlevogt je stejně jako jeho sestra Ingrid držitelem Městské medaile Josefa Pfeiffera vydané v roce 2008 k 200. výročí povýšení Jablonce na městys (1808).

Další informace

P. Ch. Schlevogt v Jablonci

08. - 09. 07. 2010

Schlevogtovi v ateliéru Z. Lhotského, foto: B. Tichý

 

Schlevogtovi na vernisáži výstavy Prade, foto: J. Jiroutek

 

P. Ch. Schlevogt na výstavě Prade, foto: B. Tichý

Muzeum skla a bižuterie
 

Výstava Prade v Muzeu skla a bižuterie, foto: J. Jiroutek

 
 
Vytvořeno 14.7.2010 10:41:15 | přečteno 2307x | Petr Vitvar
load