Krátkodobé úvěry pro nemocnici

Tisková zpráva 29. 02. 2008

Jablonečtí zastupitelé na včerejším jednání schválili přijetí krátkodobých úvěrů u Komerční banky ve výši 40 a 17 mil. korun. Oba jsou určeny na předfinancování evropských projektů Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o.

Nemocnice bude v březnu předkládat žádost o dotaci na dva investiční projekty z Regionálního investičního programu NUTS II Severovýchod. Konkrétně jde o vybudování pracoviště magnetické rezonance (40.000 tis. korun) a onkologické a geriatrické ambulance (17.000 tis. korun).

Magnetická rezonance je moderní vyšetřovací metoda, která slouží k rychlé a přesné diagnostice nádorových onemocnění, cévních mozkových příhod, srdečních infarktů, úrazů pohybového aparátu, onemocnění páteře, nervové soustavy atd. V současné době je podobný přístroj v rámci Libereckého kraje pouze v Nemocnici Liberec a tudíž čekací doba na něj je několikaměsíční, řada pacientů z Jablonecka se na vyšetření ani nedostane.

Hlavní význam výstavby nové onkologické a geriatrické ambulance je v přesunu detašovaného pracoviště onkologie do areálu nemocnice, čímž se zvýší komfort a úroveň péče o pacienty s nádorovým onemocněním.

V obou případech nemocnice požaduje krátkodobé úvěry na předfinancování projektů, které vykryjí období čtyř až šesti měsíců mezi zaplacením faktury za jejich realizaci a obdržením dotace.

Vytvořeno 29.2.2008 12:59:53 | přečteno 2477x | Petr Vitvar
load