Krátce z městské policie

05.03.2012 - Dvě zprávy o tom, že Jablonečané se zajímají o to, co se děje v jejich okolí

Dávejte pozor, komu půjčujete auto

Těžkou hlavu jedné dámě způsobila o víkendu Škoda Felicia s otevřeným okénkem zaparkovaná na Žižkově Vrchu. Domnívala se, že je okénko rozbité a auto pravděpodobně ukradené, nahlásila proto svůj nález městské policii. Strážníci zjistili, že auto vůbec není zcizené a okénko není rozbité, pouze stažené. Ukázalo se, že majitel Felicie, kterého kontaktovala Policie ČR, bydlí mimo katastrální území Jablonce a auto v Nové Pasířské zaparkovala osoba jemu blízká, která však odjela do Olomouce. Za necelé dvě hodiny si majitel pro auto přijel s náhradními klíčky.

Poděkování za rychlou reakci

Děkovný dopis za rychlou reakci městských strážníků našel v pondělí ráno ve své e-mailové poště ředitel jablonecké městské policie Luboš Raisner. Pisatel byl na ulici svědkem konfliktu mezi mužem a ženou a když zjistil, že muž ženu fyzicky napadá, ohlásil to na operační středisko městské policie. Strážníci dle jeho slov přijeli bleskově a zatímco se jedni věnovali ženě, kterou doprovodili domů, druzí se vydali za útočníkem. Ukázalo se, že se jedná o partnerskou hádku. Ani jeden z partnerů nepotřeboval lékařské ošetření a nechtěli ani podat oznámení, strážníci jim tedy doporučili, aby své spory propříště řešili mírnějším způsobem.

Vytvořeno 5.3.2012 17:22:36 | přečteno 2039x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie