Kostel dr. Farského bude dokončen i s portálem

Tisková zpráva 24. 10. 2008

Zastupitelstvo města schválilo přidělení státní finanční podpory ve výši 50 tis. Kč na restaurátorskou obnovu portálu kostela Dr. Farského v Jablonci nad Nisou spolu s dvacetitisícovým finančním přípěvkem z rozpočtu města na dorovnání státní finanční podpory.

Ústřední komise Ministerstva kultury ČR pro Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón rozhodla o navýšení státní finanční podpory pro rok 2008 o 50 tis. Kč. Výše finanční kvóty pro Jablonec nad Nisou na rok 2008 původně činila 495 tis. Kč a její rozdělení schválilo zastupitelstvo v březnu. Finanční podpora je určena na rekonstrukce památkových objektů v městské památkové zóně, a tak byla rozdělena na obnovu portálu kostela Dr. Farského a na rekonstrukci fasádního pláště domu v Liberecké 3.

V průběhu rekonstrukce portálu kostela Dr. Farského se objevily vícepráce, proto bylo zažádáno o navýšení státní dotace Programu regenerace MPZ ministerstva kultury. Město dorovná státní dotaci ze svého rozpočtu částkou 20 tisíc korun, vlastník se bude podílet tisíci deseti.
Vytvořeno 24.10.2008 13:19:40 | přečteno 2668x | Petr Vitvar
load