Konkrétní jména byla stanovena

Tisková zpráva 19. 06. 2009

O majetkovém vstupu Jablonce nad Nisou do Dopravního podniku města Liberce, a.s., (DPML) včera rozhodli zastupitelé s tím, že valné hromadě DPML, a.s., navrhli po dvou zástupcích města do představenstva a do dozorčí rady společnosti.

Tímto rozhodnutím navrhlo město Jablonec libereckému dopravnímu podniku do představenstva Janu Hamplovou a Otakara Kyptu, do dozorčí rady Miroslava Peltu a Františka Peška.

Formu majetkového vstupu do dopravního podniku schválili zastupitelé už loni 18. prosince: „Zastupitelé rozhodli, že Jablonec vloží do DPML své pozemky pod stávající tramvajovou tratí,“ říká místostarosta Lukáš Pleticha a dodává, že na prosincovém jednání se zastupitelé také seznámili s podmínkami vstupu Jablonce.

„Podmínky byly vyjednány s majoritním akcionářem podniku, statutárním městem Liberec, tak, aby byly oprávněné zájmy našeho města chráněny. Tyto podmínky budou promítnuty do změny stanov společnosti. V rámci projednávání bodu bylo zastupitelstvo rovněž seznámeno s odhadovaným harmonogramem vstupu,“ konstatuje místostarosta, podle jehož slov je důvodem časového prodlevy při vkládání pozemků složitý proces jejich oceňování, ale i naléhavé úkoly vedení DPML, a.s., které muselo operativně řešit.

Vytvořeno 19.6.2009 13:22:02 | přečteno 2560x | Petr Vitvar
load