Konec předplatních papírových jízdenek

Tisková zpráva 28. 08. 2009

Už druhé nařízení města Jablonec nad Nisou „O stanovení maximálních cen MHD města Jablonce nad Nisou“ (2/2009) schválila včera městská rada.

„Tímto nařízením nedochází k žádnému zdražení, ani žádnému posunu cen, ale definitivně k závěru roku končí papírové předplatní jízdenky na jabloneckou MHD, které plně nahradí čipová karta OPUS Card,“ řekl na včerejším jednání Luboš Wejnar, generální ředitel společnosti ČSAD, a.s., Jablonec nad Nisou s tím, že v současné době už zaznamenali 1000 žádostí o čipové karty a další zájemci přibývají.

Od 1. ledna 2010 se počítá s nahráváním předplatného časového jízdného již pouze na čipovou kartu, a proto bylo třeba upravit současné platné nařízení číslo 1/2009. V novém jsou pouze vyjmuty všechny předplatní kategorie na papírovém dokladu. Výše jízdného se nemění u žádné kategorie a zůstává v nezměněné podobě po celý rok 2010.

V rámci zkvalitnění poskytovaných služeb pro obyvatele využívající MHD bude rozšířen počet míst, kde je možné zakoupit na čipovou kartu předplatní jízdné. Od poloviny září vznikne jedno ve vnějším informačním centru v budově radnice, do konce roku ČSAD, a.s., počítá ještě se zřízením podobných míst v Bedřichově a Janově nad Nisou.

Vytvořeno 28.8.2009 11:14:01 | přečteno 2209x | Petr Vitvar
load