Kniha a medaile k narozeninám

Tisková zpráva 10. 09. 2008

Obálka knihy Jablonecká radnice 1931-1933, obrázek se otevře v novém okněŽe jablonecká radnice slaví své pětasedmdesátiny, je už známý fakt. Svíčky na svém narozeninovém dortu symbolicky sfoukne v pátek 12. září při vernisáži výstavy „Jablonecká radnice 1931-1933, příběh stavby architekta Karla Wintera“. Jako dárek pak dostane zbrusu novou stejnojmennou publikaci a pamětní medaili.

Autorem koncepce, průběžných textů a výběru obrazového materiálu je Jan Strnad. Pod tématickými texty jsou podepsáni Zdeněk Lukeš, Jiří Křížek a Janek Jaroš, současné fotografie budovy a interiérů radnice jsou dílem Jiřího Jiroutka, Jiřího Kovanice a Romana Kursy. To je jen několik jmen z celého tvůrčího kolektivu překladatelů, grafiků, korektorů a dalších spolupracovníků.

Reprezentativní knihu o sto dvaceti stranách vydalo město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s městským informačním centrem, které ji také za 190 korun bude prodávat. Za zcela výjimečnou stokorunu ji však získá každý návštěvník páteční vernisáže, kde bude kniha také k dostání.

Součástí tiráže publikace je i reprodukce pamětní medaile s tématikou výročí radnice, jejíž autorkou je studentka SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou Andrea Pelcová. Medaili vytvořila jako svou závěrečnou práci na vyšší odborné škole v oboru ražená mince a medaile. Jelikož je opravdu vydařená, rozhodlo se město podpořit její realizaci a medaile byla vyražena v omezeném dvousetkusovém nákladu.
Vytvořeno 10.9.2008 13:43:09 | přečteno 2534x | Petr Vitvar
load