Kluby důchodců získají širší možnosti

Tisková zpráva 04. 12. 2009

Na vědomí vzali radní převod organizačního a finančního zajištění provozu klubů důchodců z městského rozpočtu na Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o., k 1. 1. 2010. Náklady na jejich provoz jsou ve výši 128.000 korun.

V Jablonci nad Nisou je hned několik aktivních klubů důchodců organizovaných a z větší části finančně podporovaných městem.

„Klubovní činnost seniorů je po celou dobu podporována i Centrem sociálních služeb, a to zejména bezúplatným poskytnutím prostor v jednotlivých domech s byty zvláštního určení, jejichž obyvatelé se většinou schůzek klubů účastní. Jde o domy v ulicích Novoveská , B. Němcové, Palackého či Opletalova a Kulturní dům v Kokoníně,“ říká ředitelka Centra sociálních služeb, p. o., Lucie Stanická a dodává, že centrum se v koncepci rozvoje zaměřuje mimo jiné na rozvoj volnočasových aktivit a aktivizačních programů pro seniory, k nimž i podává projektové žádosti například Nadaci Euronisa či Nadaci ČEZ. „Z titulu našeho zaměření je snadnější získat prostředky na zajištění provozu klubů důchodců,“ komentuje výhodnost rozhodnutí o organizačním převodu klubů Stanická.

Vytvořeno 4.12.2009 13:23:41 | přečteno 2611x | Petr Vitvar
load