Klid od jedenácti do pěti

Tisková zpráva 21. 11. 2008

Městské zastupitelstvo schválilo vydání obecně závazné vyhlášky č.3/2008 o ochraně nočního klidu. Zákon o ochraně zdraví stanovuje noční klid od desáté hodiny večerní po šestou hodinu ranní.

Jablonecká vyhláška vymezila noční klid mezi 23 a 5 hodinou. Nařizuje každému zamezit šíření technického hluku, tj. například používání sekaček, pil a jiných zahradních nebo stavebních strojů. Upravuje zejména projevy lidského hlasu a hudby, které mohou, ale nemusí nutně souviset s produkcí některého nočního podniku a nebo pořádané akce. Vyhláška také zamezuje používání pyrotechniky a pyrotechnických efektů. Vyloučeny z působnosti obecně závazné vyhlášky jsou však výstražné signály složek integrovaného záchraného systému.

Procesně je upraven také postup při udílení výjimek z pravidla a určena jsou rámcová pravidla pro jejich vydávání, kdy je jedním z principů zejména obecní zájem na pořádání obecně prospěšné, kulturní, společenské a podobné akce.

V jedné části vyhláška také počítá s každoročními oslavami Nového roku a uděluje tzv. časovou výjimku z normy, která určuje dobu trvání nočního klidu. To znamená, že v noci z 31.12. na 1.1. každého roku je noční klid od 2 hod dne 1.1. do 6 hod dne 1.1. daného roku.

Vytvořeno 21.11.2008 14:07:21 | přečteno 2115x | Petr Vitvar
load