Kam a s kým cestovat v Jablonci už podesáté

Tisková zpráva 19. 03. 2010

Euroregion Tour - logoSlavnostně a za velkého zájmu veřejnosti byl ve čtvrtek 18. března v Jablonci zahájen už 10. ročník mezinárodního veletrhu Euroregion Tour 2010. Pásku před vstupem společně přestřihli náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová, jablonecký starosta Petr Tulpa a ředitel OHK Jablonec n. N. Oskar Mužíček.

Kromě tradičních tipů na výlety a dovolené a přednášek prezentujících zajímavé kouty světa v rámci Euroregion Tour 2010 probíhala i řada odborných akcí. Bezprostředně po zahájení se uskutečnila v Klubu Na Rampě Cyklokonference zabývající se rozvojem cykloturistiky nejen v Libereckém kraji, ale i v celém Česku. Na pátek připravila workshop cestovního ruchu Okresní hospodářská komora Jablonec n. N. a firma Philips pak informovala odbornou i laickou o možnostech nasvícení na konferenci Světlo a jeho použití pro venkovní osvětlení.

Prvně se na veletrhu představilo také nové partnerské město Kaufbeuren společně s dalšími německými partnery Jablonce - Bautzen a Zwickau. Představitelé obou posledně jmenovaných měst mluvili skvěle česky a i tento fakt, podobně jako u hostů z Jelenohorského okresu chleba s tradičními škvarky a nakládanými okurkami, lákal velmi veřejnost.

Ač teprve desátý ročník, lze už nyní zodpovědně říci, že jablonecký Euroregion Tour berou vystavovatelé vážně a zařazují ho do svých diářů jako významnou možnost jak prezentovat své služby a získat nové klienty či těm tradičním představit novinky ve svých službách.

Další informace

Euroregion Tour 2010

18. 03. 2010, Eurocentrum Jablonec nad Nisou

Přestřižení pásky

 

Stánek partnerských měst

 

Stánek Jablonce

 

Starosta P. Tulpa u tradičních korálků

 

Návštěvníci veletrhu

 

Polské speciality

 
 
Vytvořeno 19.3.2010 12:37:21 | přečteno 2770x | Petr Vitvar
load