Kalamita je odvolaná, pokračuje standardní údržba

20.02.2012 - Kalamitní štáb dnes v 9 hodin ráno odvolal I. stupeň kalamity. Další zimní úklid se vrátil do standardního průběhu dle schváleného plánu.

„O víkendu připadlo dalších 11 cm mokrého těžkého sněhu. Dnes v noci mrzlo, takže se na silnicích objevila ledovka, kterou jsme solili. V průběhu týdne očekáváme dle předpovědí oteplování na šest stupňů nad nulou, o víkendu by měly teploty stoupnout až na +12 stupňů, takže sníh bude postupně odtávat,“ shrnul víkendovou situaci Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací jablonecké radnice a koordinátor zimní údržby.

Během volných dnů pracovaly technické služby naplno. Rozšiřovaly se příjezdové komunikace ke kontejnerovým stáním, aby SKS mohla odvážet komunální odpad dle běžného harmonogramu. „Chodníky jsou od sněhu uvolněné z 97 %, zbývající procento se dnes dokončuje, čisté jsou všechny zastávky MHD. Průběžně se odstraňují také kaluže. Bohužel mnohdy práci ztěžují zaparkované vozy,“ připomíná Kozák. S likvidací velkých a mnohdy i hlubokých kaluží, které se objevovaly hlavně na kruhových křižovatkách, pomáhali o víkendu také hasiči, kteří jsou i nadále připravení okamžitě zasáhnout.

„Nejbližším plánem zimní údržby je dočistit chodníky, odstranit problémy se sněhem v některých mateřských školách, ošetřit rozhledová pole u křižovatek, kde je hlavně nutné snížit výšku vyhrnutých sněhových bariér a strhávat vyjeté koleje na komunikacích 3. pořadí,“ komentuje další vlnu prací místostarosta Miloš Vele. Ten taky začne se svým odborem ekonomiky sčítat výdaje za posledních několik dní.

K dnešnímu dni přestávají být vypnuté všechny parkovací automaty ve městě. „V bezplatném provozu nadále zůstane až do odvolání jen Horní náměstí a parkování na bulváru 5. května,“ upřesňuje místostarosta.

Kvůli oblevě teď sníh v jabloneckých ulicích odtává. Nejen však na zemi, ale i na střechách. „Většina majitelů domů, včetně těch městských, shazovali sníh už v pátek. Na některých střechách však sníh zůstal ,,tyto domy monitorujeme a případně upozorňujeme majitele, že jejich střechy jsou nebezpečné pro chodce,“ vysvětluje ředitel MP Jablonec nad Nisou Luboš Raisner.

Vytvořeno 20.2.2012 11:30:09 | přečteno 2038x | Petr Vitvar
load