K mistrovství patří i zajištění bezpečnosti a plynulé dopravy

Tisková zpráva 06. 02. 2009

I Městská policie v Jablonci se musí připravit na možné krizové situace, které mohou nastat v době konání Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009. Proto už nyní ve spolupráci se státní policií vypracovává scénář, v němž jsou zahrnuty možné kolize a jejich řešení.

Krizový plán se týká hlavně řešení dopravy ve městě. Jelikož ve stejné době budou probíhat i jarní prázdniny mnoha regionů České republiky a očekává se zvýšený příliv turistů z Polska, budou posíleny denní i noční hlídky strážníků, a to konkrétně v době od 12. února do 2. března. Pokud by došlo k dopravnímu kolapsu, je v plánu připraveno odklonění dopravy od pasecké kruhové křižovatky ke křižovatce U Zeleného stromu, odkud by vozidla byla vyvedena na výpadovku směrem na Prahu. V Rádle se pak řidiči dostanou na silniční přivaděč R 35 směřující do Liberce a na jeho záchytná parkoviště zřízená na okraji města. Hlavní tah směřující na Liberec se tak vyhne centru Jablonce.

V současné době je už směrovými tabulemi připraveno odklonění nákladní dopravy od Harrachova do Liberce, a to od Tanvaldu přes Železný Brod a Turnov.

Dále je možné, že s ohledem na zvýšenou návštěvnost Bedřichova a Janova nad Nisou v době jarních prázdnin a konání FIS MS Liberec 2009, případně i frekventovaných víkendů, se návštěvníci setkají s uzavírkami silnic z Jablonce nad Nisou od křižovatky silnice III/29029 - ul. Janovská a ul. Pražského povstání, z Liberce silnice III/29022 od České chalupy. Zásobování, rezidenti, pravidelná autobusová i městská hromadná doprava nebudou těmito uzavírkami dotčeni. Ostatní návštěvníci mohou využít parkovacích míst v centru Jablonce nad Nisou a použít posílené MHD do Bedřichova.

Vytvořeno 6.2.2009 13:13:22 | přečteno 2116x | Petr Vitvar
load