Jelenohorský okres slaví desáté narozeniny

Tisková zpráva 11. 06. 2009

Desáté výročí svého trvání slaví Jelenohorský okres (Powiat Jeleniogórski), s nímž má město Jablonec nad Nisou uzavřenu partnerskou smlouvu. I to je jeden z důvodů, proč v pátek odcestuje starosta Petr Tulpa na dvoudenní pobyt do tohoto okresu.

„Cílem cesty je kromě zhodnocení dosavadní přeshraniční spolupráce prezentovat v Jelenohorském okrese naše město, jablonecké Eurocentrum i vyhlídky do budoucna, a to zvláště ve spojitosti s novým Jabloneckým kulturním a informačním centrem, které plánuje vydávat Turistické noviny nejen v německé a anglické, ale nově i v polské mutaci,“ vysvětluje cestu do sousedního Polska Kateřina Hujerová zodpovídající za zahraniční vztahy.

A právě k většímu a hlubšímu utužování vzájemných pracovních i kulturních vztahů vytvořily obě strany přeshraniční projekt, jenž je součástí dvoudenních oslav. V jeho rámci proběhne několik seminářů, například v pátek v Karpaczi, pro podnikatele z obou stran hranic. V sobotu se pak během lidových trhů představí na ploše letiště v Jelení Hoře také některé subjekty z Jablonecka, jako například výrobci produktů značky Kitl (vína, likéry, životabudič) či bižuterie. Skleněné figurky zde budou foukat studenti Střední školy řemesel a služeb v Jablonci. Jméno českého piva bude pak hájit pivovar Konrád.

„Protože jde jistě o zajímavou akci, připravili jsme pro jablonecké občany v sobotu výlet do Polska, jehož cílem nebude pouze město Jelení Hora jako loni před Vánoci, ale navštíví také kostel Wang v Karpaczi, prohlédnou si lázně Cieplice a navštíví oslavy, kde se v programu několikrát představí taneční obor a jazzové trio jablonecké základní umělecké školy ,“ říká Hujerová.

Další informace

Vytvořeno 11.6.2009 9:19:02 | přečteno 2271x | Petr Vitvar
load