Jednání o Anně

Tisková zpráva 15. 01. 2008

O snížení vlhkosti a naopak zvýšení teploty v kostele sv.Anny jednalo oddělení investiční výstavby jabloneckého městského úřadu se specialistou, který již v průběhu roku prováděl monitorování klimatu ve zmíněném objektu a navrhl několik drobných stavebních úprav k zajištění správné ventilace vnitřního prostoru.

„Ty by do nedávno obnoveného interiéru zasáhly jen minimálně. Z dlouhodobého hlediska by však měly přinést výrazné snížení vlhkosti vnitřního prostoru,“ řekl k problematice vedoucí oddělení David Pokorný a dodal, že podmínkou je, aby správce objektu dodržoval předepsaný postup větrání.

Větší stavební práce by vyvolalo vybudování vnějšího větracího (odvodňovacího) kanálku podél základů na severní straně kostela (tedy pod hotelem Zlatý lev).

Nejvíce náročný je však způsob zvýšení teploty v kostele. „Nejcitlivějším řešením pro historickou stavbu by bylo vybudování podlahové temperance,“ vysvětluje Pokorný. Podle jeho slov, jřešení podmiňuje získání příslušných povolení a především pak zajištění dostatečného množství finančních prostředků na vybudování temperovacího systému a na jeho provoz. Pokud by se však tento záměr zdařil, bylo by možné kostel sv.Anny využívat po celý rok.

Vytvořeno 21.1.2008 11:11:17 | přečteno 2153x | Petr Vitvar
load