Jak se rozvíjí města v běhu posledních dvaceti let

Tisková zpráva 21. 05. 2010

Grafika - konference Udržitelný rozvoj městVe dnech 25.-26. května proběhne v Eurocentru Jablonec nad Nisou mezinárodní konference na téma Udržitelný rozvoj měst s podtitulem Teorie, praxe, hodnocení, prezentace. Organizátory konference, nad kterou převzal záštitu předseda vlády ČR Jan Fischer a náměstek hejtmana Libereckého kraje Vít Příkaský, jsou občanské sdružení TIMUR a město Jablonec nad Nisou.

„Cílem konference je poskytnout prostor pro nezaujaté hodnocení udržitelnosti či neudržitelnosti rozvoje měst v České republice v uplynulých dvaceti letech a posouzení úspěšnosti praktické aplikace konceptu udržitelného rozvoje na místní úrovni,“ říká Michaela Pomališová z o. s. TIMUR.

Podle jejích slov, je záměrem organizátorů vyvolat debatu o skutečném stavu a směřování měst podloženou konkrétními příspěvky účastníků a reálnými daty, resp. indikátory.

„Součástí konference budou prezentace praktických přístupů k udržitelnému rozvoji měst přednesené odborníky z Norska, ale i České republiky,“ konstatuje Pomališová.

Konference je určena jak pro zástupce veřejného sektoru (politici i úředníci, zástupci ministerstev, krajů, odborných a neziskových institucí), tak pro účastníky z výzkumných organizací a vysokých škol zabývajících se související problematikou a zástupce firem se vztahem k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji.

Zatímco první den konference bude probíhat formou plenárního zasedání a odpoledne v jednotlivých sekcích, druhý den jsou pro účastníky nachystané praktické ukázky udržitelného rozvoje města Jablonce nad Nisou.

TIMUR logo 2Loga - eea grants / norway grants / nadace rozvoje občanské společnosti

Další informace

Vytvořeno 21.5.2010 13:23:58 | přečteno 2781x | Petr Vitvar
load