Jak na ekologii a bezpečnost v dopravě

Tisková zpráva 13. 07. 2009

Od roku 2004 se Jablonec nad Nisou pravidelně hlásí k Evropskému dnu bez aut (EDBA), jenž je součástí Evropského týdne mobility a klade si za cíl přispět k rozvoji udržitelné dopravy. Letos se město zapojí do celého Evropského týdne mobility, který proběhne od 16. do 22. září 2009 a jeho mottem je „Naše město, naše klima“.

„V duchu tohoto hesla by měl program týdne propagovat ekologii, bezpečnost a udržitelnost dopravy. Každý den v daném období bude zorganizována jedna akce pro vybranou skupinu například studentů, mateřských či základních škol, pro rodiny s dětmi či seniory, a jedno odpoledne bude zaměřeno na širokou veřejnost,“ říká Kateřina Hujerová z oddělení komunikace s veřejností.

Realizace celého týdne bude probíhat ve spolupráci jabloneckého městského úřadu, městské policie, DDM Vikýř a Mateřského centra Jablíčko a případně dalších organizací. Konkrétní program bude upřesněn během července. Celá akce bude dále podpořena tzv. „Dopraváckým víkendem“ organizovaným ČSAD Jablonec n. N., a.s., který podobně jako v loňském roce připomene historii městského hromadné dopravy.

Vytvořeno 13.7.2009 9:44:16 | přečteno 1898x | Petr Vitvar
load