Jak dopadl duben na jabloneckých silnicích

Tisková zpráva 10. 05. 2010

Kontrola řidičů, foto: MP, obrázek se otevře v novém okněKaždý měsíc hodnotí vedení Městské policie v Jablonci průběh toho minulého. V případě dubna byl kladen důraz zvláště na výsledky v dopravě. Z hodnocení vyplynulo, že během dubna hlídky jablonecké městské policie řešily celkem 633 přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích.

Z tohoto počtu bylo 115 přestupků řešeno prostřednictvím tzv. „botiček“, devět vozů bylo odtaženo. Dvě stě dvacet řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost v obci a 289 přestupků proti bezpečnosti silničního provozu registrovali strážníci bez předchozího oznámení.

U zmíněných více jak šesti stovek přestupků uložili městští policisté na místě v blokovém řízení 515 pokut v celkové výši 374 000 Kč, 92 případů řešili domluvou a zbylých 26 přestupků předali s žádostí o dořešení ke správnímu orgánu Městského úřadu v Jablonci nad Nisou.

Vytvořeno 10.5.2010 17:21:35 | přečteno 2231x | Petr Vitvar