Jak darovat krev - o tom se mluvilo v Jablonci

24.11.2010 - Od zodpovědného dárce bezpečně k pacientovi - to bylo motto konference Cesta krve, kterou uspořádal oblastní spolek Českého červeného kříže.

Hlavním cílem konference bylo zpopularizovat dobrovolné dárcovství krve, a to zvláště mezi mladou generací. Proto také v sále byli mladí lidé ze středních škol Jablonce nad Nisou, Tanvaldu a Železného Brodu.

Důležitost dárcovství krve vyzdvihl poslanec Parlamentu ČR a ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou Vít Němeček. O svém rozhodnutí darovat krev mluvil také místostarosta Petr Tulpa, který je návštěvníkem transfúzního oddělení v Liberci dva roky. Jak se rozhodli dobrovolně darovat krev vysokoškoláci, vysvětlil Michal Sivák, student ČVUT v Praze, který představil projekt Studentská krev (www.studentskakrev.cz).

V druhé části konference pořádající oblastní spolek ČČK Jablonec nad Nisou odprezentoval dokument mapující cestu krve společně s prvodárcem - co dělat, když se člověk rozhodne dát krev a vstoupí do dveří transfúzního oddělení Krajské nemocnice Liberec.

• Český červený kříž, Oblastní spolek jablonec nad Nisou - www.cck-jablonec.cz
  • Transfúzní oddělení Krajské nemocnice Liberec - www.nemlib.cz
  • Odběry dárců krve se provádějí:
    pondělí: 7:00 - 9:00 hodin
    úterý - pátek: 7:00 - 10:00 hodin