Jablonečtí strážníci zadrželi pachatele loupežného přepadení

Tisková zpráva 11. 01. 2010

Ilustrační obrázek ze zásahu, obrázek se otevře v novém okněV pátek 8. ledna okolo osmé hodiny ranní přepadl v ulici Na Vršku neznámý muž mladou ženu. Násilím ji zatlačil zpět do domu, z něhož vycházela, a okradl.

Peníze, které jí sebral, mu však nestačily. V násilném chování pokračoval i po té před domem. Žena volala o pomoc, ale v okolí nikdo nereagoval. Nakonec se jí podařilo vytrhnout a z blízkého obchodu přivolat hlídku MP.

Díky rychlému příjezdu na místo strážníci po několika minutách muže nalezli v blízkosti zastávky tramvaje. Když uviděl hlídku MP, pokusil se o útěk, ale ten se mu nezdařil. Poškozená žena ho bezpečně identifikovala.

O silné agresivitě pachatele se přesvědčili i samotní muži zákona, které se snažil fyzicky napadat a vyhrožovat. Strážníci jej však brzy zkrotili nasazením pout. Poté jej předali do rukou hlídky Policie ČR.

„Navrhnu starostovi odměnu oběma strážníkům za kvalitně a profesionálně odvedenou práci,“ konstatoval na závěr ředitel MP v Jablonci nad Nisou Jiří Rulc.

Vytvořeno 11.1.2010 16:52:26 | přečteno 3115x | Petr Vitvar
load