Jablonečtí senioři měřili síly v kuželkárně

15.12.2011 - Vánočním turnajem v kuželkách zakončili jablonečtí senioři podzimní tréninkové období. Hra v kuželky je součástí balíčku pohybových aktivit projektu Ergoterapie pro seniory, který za finanční podpory Libereckého kraje a města Jablonec nad Nisou realizuje Centrum sociálních služeb.

Dalšími pohybovými aktivitami, kterým se senioři věnují v rámci tohoto programu, jsou nordic walking a populární házení šipek.

Kuželky začalo 27 seniorských nadšenců trénovat v září tohoto roku, scházeli se jednou za 14 dní a své snažení zúročili v úterý 13. prosince na Vánočním turnaji v Kuželkárně TJ Bižuterie. Klání se zúčastnila celkem čtyři družstva po pěti závodnících. Jako obvykle převažovaly ženy. “Máme tu ale i chlapy, což je dobře,“ pochvalovala si ředitelka závodu Eva Šichmanová účast čtyř zástupců silnějšího pohlaví. Mužskou menšinu přišel podpořit i místostarosta Petr Tulpa, který se do hry aktivně a s vervou zapojil. Jeho družstvo bohužel nevyhrálo. Štěstí neměla ani skupina, které pomáhala ředitelka Centra sociálních služeb (CSS) Naďa Jozífková. Nikomu to ale nevadilo, sportuje se přece pro radost. A ta v kuželkárně v úterý odpoledne opravdu panovala.

Ceny sportovcům předával spolu s ředitelkou CSS Jozífkovou místostarosta Tulpa a odměnu nejlepším poslal prostřednictvím své asistentky i starosta Beitl, který se osobně nemohl turnaje zúčastnit.

Nějakou tu cenu si odnesli všichni. Členové družstva Žlutých, které obsadilo čestné 4. místo, dostali aspoň lízátko. Třetí příčka patřila Zeleným, kteří naházeli celkem 372 bodů, druzí skončili Červení s 420 body a vítězství vybojovali ziskem 427 bodů Modří ve složení: Libuše Pumerlová, Krista Scholzeová, Libuše Zajíčková, Jiří Svoboda a Erna Kohoutková.

Celkovou vítězkou turnaje se stala paní Iva Kunová, která během soutěže naházela 147 bodů. Paní Kunová byla jmenována kapitánkou družstva, které bude reprezentovat jablonecké seniory na jarním turnaji v kuželkách v Liberci. Tam se kuželkové zápolení seniorů stalo již tradicí a jarního turnaje se pravidelně účastní i závodníci z Frýdlantu. Koho si do reprezentačního družstva kapitánka Kunová vybere, zatím není jasné. „No radost z toho zrovna nemám,“ kroutila paní Kunová nad svou novou rolí rozpačitě hlavou. Snad si zvykne.

Markéta Hozová

Turnaj seniorů v kuželkách

Turnaj v kuželkách, foto: R. Baloghová

 

Turnaj v kuželkách 2, foto: R. Baloghová

 

Turnaj v kuželkách 3, foto: R. Baloghová

 

Vítězné družstvo, foto: R. Baloghová

 
 
Vytvořeno 15.12.2011 10:19:40 | přečteno 4990x | Petr Vitvar
load