Jablonecký web dává informacím zelenou

13.12.2010 - Webové stránky Jablonce byly oceněny za nejlepší prezentaci o životním prostředí na webu města v ČR.

V pátek 10. prosince 2010 převzal místostarosta Petr Tulpa v Praze na Ministerstvu životního prostředí ocenění za 1. místo v soutěži Zelená informacím. Soutěž pořádá občanské sdružení Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj (TIMUR) ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR.

Jablonec byl oceněn za nejlepší prezentaci informací o životním prostředí na internetových stránkách města. Porota vybírala z celkem 280 měst nad 5.000 obyvatel kromě Prahy a Brna. Hodnocena byla přehlednost, grafická úprava, uživatelská přístupnost, rozsah, kvalita a struktura informací a také aktuálnost obsahu.

Smyslem soutěže je najít tři nejzdařilejší prezentace životního prostředí na oficiálních internetových stránkách měst ČR. Cílem je dále motivovat města k uživatelsky přátelskému elektronickému publikování údajů o životním prostředí s využitím originálních forem a vhodných indikátorů.

Zelená informacím 2010

Vyhlášení výsledků soutěže, 13.12.2010, Praha, Ministerstvo životního prostředí