Jablonecký tajemník se loučí po 18 letech s úřadem

20.12.2010 - Po osmnácti letech odchází ze svého postu do důchodu Jiří Nesvadba. Od nového roku ho nahradí Marek Řeháček.

„S některými jsem spolupracoval celých 18 let, s některými jen dva měsíce. Svou práci jsem vnímal jako službu pro město a pro občany. Byla to práce zajímavá, odborně i časově náročná a já jsem ji bral jako koníček,“ pronesl na svém posledním zastupitelstvu tajemník Jiří Nesvadba, který dodal, že se po celou dobu svého působení snažil, aby jablonecký úřad byl dobrým úřadem. „A k tomu přispěly i dvě rozsáhlé rekonstrukce úřadu, na nichž spolupracovali ti, kdo se nyní podílí na vedení města, a celá řada těch drobných. Jedna z rozsáhlých proměn proběhla v roce 1995 s panem Čeřovským a paní Paukrtovou, druhá v roce 2007 s pány Tulpou a Vobořilem. To je pro mě zárukou, že úřad dobrý je a věřím, že bude napořád,“ uzavřel odcházející tajemník Nesvadba.

Na jeho místo nastoupí pětatřicetiletý Marek Řeháček, jenž má stejně jako Nesvadba právní vzdělání. Vystudoval na Masarykově univerzitě v Brně, tajemnické zkušenosti má z Hrádku nad Nisou (1998) a z osmiletého působení na magistrátě v Liberci.

„Jiřího Nesvadby si velmi vážím a považuji ho za jednoho z nejerudovanějších tajemníků v Libereckém kraji, ne-li v České republice, a proto jsem se o toto místo ucházel. Moje vize? Jablonecký úřad je veden dlouhodobě velmi dobře. Úroveň vzdělání zdejších úředníků je poměrně nebývalá k velikosti úřadu, zvláště když v posledních letech zaznamenáváme velký odliv vzdělaných úředníků, zvláště právníků,“ oslovil jablonecké zastupitele budoucí tajemník a dodal: „Vždy jsem byl tajemníkem nestranickým. Nikdy jsem nerozlišoval zastupitele koaliční a opoziční, ale ke všem bez rozdílu jsem byl velmi otevřený. Určitě chci navázat na vše dobré, co tady JUDr. Nesvadba dokázal,“ zakončil své představení Marek Řeháček.

Vytvořeno 20.12.2010 13:03:49 | přečteno 3571x | Petr Vitvar
load