Jablonecké putování

Tisková zpráva 29. 06. 2007

Jablonecké putování, obrázek se otevře v novém okněNová turistická hra jabloneckého Informačního centra nazvaná Jablonecké putování vznikla v rámci projektu SROP a rozeběhne se v neděli 1. července.

A jaká jsou pravidla? Hry se může zúčastnit každý, kdo má putovní mapu a hrací kartu. Oboje získá zdarma v informačním centru jablonecké radnice. V mapě jsou zvýrazněna výletní místa, která označuje samolepka s logem Jabloneckého putování.

Hráči se tak prostřednictvím „Putováním“ seznámí s radniční věží, prohlédnou si Muzeum skla a bižuterie i Galerii Belveder, navštíví hotel Petřín, Eurocentrum či plavecký bazén a sportovní halu v jeho sousedství. Hra se však neomezuje pouze na Jablonec. Posílá účastníky také na hrad Frýdštejn nebo na bobovou dráhu v Janově nad Nisou, dalšími cíli je výletní areál Pěnčín, rozhledny Nisanka, Královka a Černá Studnice.

„Návštěvu každého ze zmíněných míst si hráč nechá potvrdit razítkem do hrací karty. Jakmile jich nasbírá alespoň šest, získá v jabloneckém informačním centru malé překvapení. O hodnotnější ceny se pak bude soutěžit v závěru roku, kdy budou všechny karty slosovány,“ říká vedoucí IC Dana Tkáčová.

Celý projekt vyšel na 550 tisíc korun a na jeho realizaci byl získán příspěvek z EU ve výši 75%.

Další informace:

SROP, obrázek se otevře v novém okněVlajka EU, obrázek se otevře v novém okněLiberecký kraj, obrázek se otevře v novém okně

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ.

Vytvořeno 29.6.2007 15:41:21 | přečteno 2511x | Petr Vitvar
load