Jablonecké hospodaření s letošním rozpočtem

13.12.2010 - Celkové příjmy města Jablonec nad Nisou do září tohoto roku jsou ve výši 805 949 tisíc korun, celkové výdaje za stejné období se rovnají 790 983 tisícům korunám.

Příjmy jsou naplňovány rovnoměrně, výdaje odpovídají schválenému plánu.

Daňové příjmy, které tvoří 52% příjmů města, jsou plněny z více jak osmdesáti procent a jejich vývoj je vesměs pozitivní. Pod plánovanou úrovní jsou poplatky za lázeňský a rekreační pobyt, poplatek z ubytovací kapacity a za výherní hrací přístroje.

„Z porovnání vývoje ledna až září 2009 a 2010 je patrné, že došlo k výraznému zlepšení situace v oblasti daňových příjmů ze státního rozpočtu. Do zasedání zastupitelstva 16. prosince 2010 připravíme rozpočtovou změnu,“ konstatuje ředitelka odboru financí a majetku Renata Vítová.

Výdaje z městského rozpočtu odpovídají předem schválenému plánu: „Nelze uskutečnit výdaj, který není součástí rozpočtu. Celkové plnění výdajů do září tohoto roku činí 61 procent,“ říká Vítová.

V lednu tohoto roku město načerpalo více jak 14 milionů z dlouhodobého bankovního úvěru na investice. „Protože však po tři čtvrtletí roku 2010 hospodaříme s přebytkem, vložili jsme volné finanční prostředky do správy portfolia, které zhodnocujeme v krátkodobých repo operacích,“ uzavírá ředitelka odboru financí a majetku.

Vytvořeno 13.12.2010 14:45:32 | přečteno 1721x | Petr Vitvar