Jablonecká rodina začala pracovat

Tisková zpráva 18. 05. 2009

Web jabloneckarodina.cz, obrázek se otevře v novém okněOd pátku 15. 5. jsou ve zkušebním provozu nové webové stránky www.jabloneckarodina.cz. Jejich hlavní náplní, jak název napovídá, jsou každodenní situace běžné rodiny. Informace zde najdou všechny věkové kategorie.

Podle slov koordinátorky pro rodinnou politiku Markéty Puzrlové není možné rodinu omezit jen na rodiče a jejich právě malé děti. „Je nutné z ní nevylučovat ani prarodiče, tedy seniory a péči o ně,“ říká.

A tak na těchto stránkách najdou informace rodiny ještě bezdětné, které se na příchod potomka teprve chystají, ale i ty, které již nějaké to dítě vychovávají. Jak strávit víkend či prázdniny, kam dítě umístit, když je třeba jít za pracovními povinnostmi, kdy a jak jít k zápisu do mateřských či základních škol, jak vybrat střední školu či kam po maturitě - to jsou každodenní situace, s nimiž se běžná rodina potýká. Proto je tu široká nabídka kontaktů školských i volnočasových zařízení a subjektů ve městě.

Ale i v případě, že budou lidé tápat v oblasti sociálních dávek nebo systému slev, je možné najít řešení na stránkách jablonecké rodiny. Radou a kontaktem na odborníky se pokouší přispět také při výchovných problémech, krizi či násilí v rodině a podobně.

Jednou z rubrik je také takzvaný bazárek, Zde je možné bezplatně nabízet své služby, nabídku oblečení a tak dále.

Vytvořeno 18.5.2009 13:03:35 | přečteno 2642x | Petr Vitvar
load