Jablonecká radnice ušetří téměř milion

17.02.2011 - Téměř milion korun ušetřil jablonecký městský úřad ve svém rozpočtu tím, že plánovaný personální audit provedl vlastními silami a ne prostřednictvím profesionální firmy.

Cílem optimalizace je vytvořit z jablonecké radnice opět konkurenceschopného zaměstnavatele.

V letošním roce plánoval úřad personální audit, na který získal dotační titul z Evropské unie. Na celém projektu za čtyři miliony korun by se podílel téměř jedním z vlastního rozpočtu. Vedení města se však nakonec rozhodlo jinak: „Iniciativu nad auditem jsme převzali sami, čímž jsme ušetřili nejen zhruba milion korun v městské pokladně, ale hlavně čas. Peníze z dotačního titulu čerpat nebudeme,“ říká starosta města Petr Beitl. Profesionální firma, která by po výběrovém řízení audit provedla, měla dle plánu pracovat na úřadě až do října.

„Soustředili jsme síly a svépomocí jsme personální audit operativně provedli sami už během ledna. Tím, že jsme zkrátili čas, mohli bychom obstát v konkurenci s ostatními zaměstnavateli ve městě už zhruba od května, čili letošní snížení platů úředníků by tak bylo pouze dočasné,“ vysvětluje tajemník úřadu Marek Řeháček.

Jaký bude přesný výsledek personálního auditu bude jasné už na konci tohoto týdne. Jisté je, že úřad by měl do konce roku zeštíhlet zhruba o jednu pětinu pracovníků. Radikální změnou projde také struktura úřadu. Město by mělo převzít část služeb a kompetencí ze svých organizací. Cílem je soustředit činnosti do jednoho útvaru a vytvořit jeden kontaktní subjekt pro obyvatele, jímž bude jednoznačně městský úřad.

Vytvořeno 17.2.2011 9:47:52 | přečteno 3255x | Petr Vitvar
load