Jablonecká radnice šetří životní prostředí

Tisková zpráva 14. 01. 2009

V jednotlivých budovách Městského úřadu v Jablonci se třídí odpad už delší dobu, tenhle týden však úřad přichází hned se dvěma novinkami.

Dosud úředníci třídili papír, PET lahve, plasty (jako jsou kelímky, igelitové sáčky, tašky) a nápojové kartóny TETRA PACK. Kromě papíru, jenž se odkládá jednou měsíčně do připravených kontejnerů, jsou na vše ostatní nachystané barevně odlišené nádoby v jednotlivých patrech všech tří budov úřadu, tedy v radnici i v ulicích Anenská a Komenského.

Ani ti, kdo chtějí třídit kovy, nepřijdou zkrátka. Pro ně je připraven pytel na třídění kovů v kuchyňce (poblíž výtahu pro imobilní občany) ve 4. patře radnice. Další pytle je možné si vyzvednout na vnitřním informačním středisku, a to i pro veřejnost.

Novinkou je sběrný kontejner na drobné elektrospotřebiče ve 4. patře radnice. Do něj je možné ukládat:

  • Telefonní přístroje (klasické, bezdrátové i mobilní)
  • Tiskárny, kalkulačky
  • Veškerá ostatní spotřební elektronika včetně příslušenství (např. video přehrávače, DVD přehrávače, radiopřijímače, dálkové ovladače, sluchátka apod.)
  • Videokamery, digitální a analogové fotoaparáty včetně příslušenství (např. teleobjektivy, blesky apod.)
  • Ostatní zařízení výpočetní techniky (např. myši, klávesnice, karty, optické mechaniky)

„Kontejner jsme zdarma získali od firmy Asekol, která nám jej i bezplatně vyváží. V současné chvíli je již z poloviny naplněn,“ říká René Hybner z oddělení životního prostředí jabloneckého městského úřadu.

Podle Hybnerových slov úřad zdarma získal od firmy EKO-KOM, a.s. také dvě nádoby na sklo, které jsou umístěny v 1. a 3. patře radnice.

Vytvořeno 14.1.2009 13:19:03 | přečteno 2296x | Petr Vitvar
load