Jablonecká radnice se dočká repasí některých oken

27.05.2011 - Částka 1.210.000 korun - to je obnos, který získal Jablonec nad Nisou od ministerstva kultury z Programu regenerace městských památkových zón pro tento rok. Původně byla tato částka určená na opravu střechy domu v Jiráskově ulici, nyní ji však město investuje do oprav oken radnice.

„Komise pro realizaci Programu regenerace Městské památkové zóny schválila přidělení státní dotace 1.210.000 korun a stejnou částku z městského rozpočtu na opravu střešního pláště městského objektu Jiráskova 7,“ říká místostarosta Petr Vobořil.

Proběhlo výběrové řízení a nejlevnější nabídka ze tří podaných se rovnala částce 2,8 milionu korun včetně DPH. „Protože cena přesáhla plánovanou částku, výběrové řízení město zrušilo a státní dotaci 1.210.000 korun převedlo na rekonstrukci další budovy v majetku města, a to radnice,“ vysvětluje místostarosta.

Radnice by měla v budoucnu projít celkovou rekonstrukcí. Komise pro realizaci Programu regenerace MPZ pracovala se studií řešící i rekonstrukce zasedacích sálů. „Stavba radnice je chráněna jako celek a státní dotaci lze využít pouze na rekonstrukci exteriéru budovy, nikoli interiéru, proto jsme se rozhodli investovat tyto peníze do repasí oken radnice včetně těch ve velké zasedací síni,“ doplňuje Vobořil.

Vytvořeno 27.5.2011 12:22:30 | přečteno 2964x | Petr Vitvar