Jablonečané si vybrali hřiště ve Skelné

14.07.2011 - V šesti městech České republiky běží projekt televizní stanice Spectrum Home nazvaný Zkrášli si své město a Jablonec nad Nisou je jedním z nich. Výsledkem jabloneckého projektu v hodnotě 50.000 korun je nové dětské hřiště v ulici Skelná, které převzal místostarosta Petr Tulpa.

„Až do 16. června mohli Jablonečané prostřednictvím telefonu nebo e-mailu vybírat místo ve městě, které by bylo dle jejich názoru třeba zkrášlit. Tím nejvíce zmiňovaným se stalo zapadlé pískoviště v ulici Skelná na sídlišti Šumava,“ říká Václav Mozer, zástupce společnosti Chello Central Europe, TV Spektrum Home. Pískoviště je opravené a zavezené novým pískem a v jeho sousedství se objevila ještě dvě pružinová houpadla pro nejmenší.

Projekt Zkrášli si své město běží v šesti městech České republiky. Společně s Jabloncem je v něm zařazen také Rožnov pod Radhoštěm, Kadaň, Ostrov, Přibyslav a Chodov. Je dílem televizní stanice Spektrum Home zaměřené na milovníky zahrádkaření a domácí kutily. „V Jablonci jsme investovali nejvíce, všechna další díla se pohybují kolem 25.000 korun, jen to jablonecké hřiště je v hodnotě 50.000 korun,“ dodává Mozer.

„Jsem rád, že se podařilo vytvořit další malé hřišťátko pro nejmenší děti. Přiznávám, že v městském rozpočtu není dostatečné množství peněz, proto mám vždy radost, když se najdou ještě další cesty - soutěže, nadace či projekty podobné právě tomuto,“ konstatuje místostarosta Petr Tulpa.

Jablonecké hřiště slavnostně předali ve čtvrtek 14. července 2011 zástupci televizní stanice Spektrum Home místostarostovi města Petru Tulpovi.

Další informace

Vytvořeno 14.7.2011 13:25:30 | přečteno 2654x | Petr Vitvar
load