Jablonec získal dotaci z Evropské banky

18.02.2011 - Jablonec byl dodatečně zařazen do programu financovaného ze zdrojů Evropské unie. Peníze získané z dotace Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) použije město na krytí úrokových nákladů vázaných na dočerpání úvěru u Komerční banky.

„V průběhu loňského roku jsme získali informace o možnosti čerpání dotace k úvěru z Komerční banky ze zdrojů European Bank for Reconstruction and Development (EBRD - Evropská banka pro obnovu a rozvoj). Zjistili jsme, že lze požádat o dodatečné zařazení do programu financovaného ze zdrojů EU, protože podmínky pro získání dotace jsme splňovali. Do podmínek patřila výše a použití úvěru, splatnost, ekonomické ukazatele, počet obyvatel města a schválení zastupitelstvem města, což se uskutečnilo v prosinci loňského roku,“ říká ředitelka odboru financí Renata Vítová a dodává, že Komerční banka pro Jablonec vyjednala výjimku.

V lednu 2011 město a Komerční banka podepsaly dodatek ke smlouvě o dlouhodobém úvěru. „V našem případě se jedná o dotaci ve výši cca 1,7 milionů korun na krytí úrokových nákladů vázaných na dočerpání úvěru do konce roku 2010, což jsme splnili,“ vysvětluje Vítová. Dotace bude poskytnuta v EUR, proto záleží na aktuálním kurzu CZK/EUR v den jejího poskytnutí a na účet města by měla přijít do konce února 2011.

logo KBlogo EU POINT

Vytvořeno 18.2.2011 13:27:43 | přečteno 2427x | Petr Vitvar