Jablonec získal cenu za spolupráci

04.12.2011 - Město Jablonec nad Nisou získalo cenu Euroregionu Nisa za nejlepší spolupráci samospráv v rámci euroregionu.

Cenu převzal osobně starosta Petr Beitl ve čtvrtek 1. prosince 2011 na slavnostní konferenci ke 20. výročí Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa v polské Jelení Hoře.

Slavnostního setkání se zúčastnilo na 300 zástupců samospráv a organizací spolupracujících v rámci Euroregionu Nisa.

Euroregion Weisse-Nisa-Nysa je první euroregion, který byl vytvořen v oblasti střední a východní Evropy. Založen byl v roce 1991 a zahrnuje části území Německa, Polska a Česka. Euroregion je dobrovolným zájmovým sdružením obcí a okresů trojzemí Čech, Německa a Polska, byl založen za účelem podpory rozvoje těchto oblastí formou vzájemné, přeshraniční spolupráce.

Vytvořeno 4.12.2011 22:22:47 | přečteno 2073x | Petr Vitvar