Jablonec vyhrál krajské kolo Zlatého erbu 2008

19. 03. 2008

Vítězové krajského kola soutěže Zlatý erb 2008, foto: Liberecký kraj, obrázek se otevře v novém okněJablonec nad Nisou získal první cenu v krajském kole soutěže Zlatý erb 2008, a to v kategorii nejlepší webové stránky města. Na druhém místě se umístila Česká Lípa, následovaná městem Semily. Pro Jablonec je to už druhé vítězství po roce za sebou. Loni vyhrál dvě první ceny v krajském kole a poté i kolo celostátní. Slavnostní vyhlášení proběhlo včera (18. 3.) v libereckém Grandhotelu Zlatý lev za přítomnosti náměstka hejtmana Radima Ziky.

Letos již desátý ročník soutěže pořádá sdružení Zlatý erb. Soutěží se v kategoriích nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronická služba. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií.

Soutěž je organizována v krajských a v navazujícím celostátním kole. Porotci se specializují na hodnocení vybraných kritérií podle své odbornosti. V krajských kolech se hodnotila kritéria: povinné informace, úřední deska, doporučené informace, ovládání webu, navigace, přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost. Vítězové krajských kol postupují do kola celostátního.

Letošní ročník je pro Jablonec jiný v tom, že zasedá v odborné porotě celostátního kola Zlatého erbu. Z těchto důvodů se také nemůže umístit na předních místech. Na včerejším slavnostním vyhlášení krajského kola proto starosta Petr Tulpa podal návrh, zda by místo Jablonce mohl postoupit do kola celostátního druhý v pořadí, tedy Česká Lípa.

Výsledky krajského kola Zlatého erbu 2008

Nejlepší webové stránky města

  1. Jablonec nad Nisou
  2. Česká Lípa
  3. Semily

Nejlepší webové stránky obce

  1. Rádlo
  2. Jiřetín pod Bukovou
  3. Poniklá

Nejlepší elektronická služba

  1. Česká Lípa
  2. Horní Police
  3. Semily

Cena veřejnosti

  • Radimovice
Vytvořeno 19.3.2008 9:04:24 | přečteno 2221x | Petr Vitvar
load