Jablonec v úspěšné trojce obcí přátelských rodině

Tisková zpráva 24. 10. 2008

V květnu tohoto roku vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) a Stálá komise pro rodinu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve spolupráci s Asociací center pro rodinu a Sítí mateřských center soutěž Obec přátelská rodině. V kategorii od 10 001 do 50 000 obyvatel se do soutěže přihlásil i Jablonec nad Nisou.

Podle slov ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase záměrem soutěže je motivovat obce k realizaci a podpoře prorodinných aktivit. Tato motivace spočívá v pozitivní publicitě a v neinvestiční dotaci k realizaci projektu, kterou vítězné obce v jedné z pěti kategorií získají.

Tituly Obce přátelské rodině roku 2008 a přísliby finanční dotace, pohybující se od 500 000 do dvou milionů podle soutěžní kategorie, budou udělovány na začátku listopadu. V těchto dnech navštěvovali zástupci hodnotícího týmu ta města a obce, které postoupily do druhé kola, a hodnotí jejich prorodinnost a právě ve středu byli v Jablonci.

Společně s ředitelkou humanitního odboru Miroslavou Rýžařovou a místostarostou Petrem Vobořilem navštívila komise nejprve Mateřské centrum Jablíčko ve Spolkové domě, poté se odebrala do Kokonína do zrekonstruované základní školy, kde byla otevřena také jedna třída školy mateřské, prohlédla si volně přístupná hřiště u přehrady a skatepark u městského bazénu.

Do soutěže Obec přátelská rodině se přihlásilo celkem 216 měst a obcí z celé republiky, z toho čtyřicet jich bylo v kategorii jako Jablonec nad Nisou, tedy od 10 001 do 50 000 obyvatel, do druhého kola však postoupila jen města tři. Ve čtvrtek zasedla výběrová komise i s ministrem Nečasem a výsledky zasedání, které doporučují vítěze a obsazení druhého a třetího místa v každé velikostní kategorii, jsou nyní předány ke schválení ministru Nečasovi. .

Vytvořeno 24.10.2008 12:54:46 | přečteno 2176x | Petr Vitvar
load