Jablonec se opět zapojí do Evropského týdne mobility

Tisková zpráva 14. 07. 2010

Jablonec nad Nisou se opět zapojí do kampaní Evropský týden mobility (ETM) a Evroský den bez aut (EDBA). Proto rada města zmocnila starostu Petra Tulpu, aby podepsal Chartu 2010. Týden mobility je od 16. do 22. září 2010 a jeho motto zní „Prodluž si život, buď aktivní!“.

„Evropský týden mobility a Evropský den bez aut budou letos organizovat společně tři subjekty: Jablonecké informační a kulturní centrum, o. p. s., ČSAD Jablonec nad Nisou, a. s. a městský úřad, konkrétně oddělení pro komunikaci s veřejností,“ říká Kateřina Hujerová z oddělení pro komunikaci s veřejností. Dodává ale, že na samotné realizaci se pak bude subjektů podílet více.

Podle stanov kampaně by program měl propagovat ekologii, bezpečnost, udržitelnost dopravy a zdravý životní styl ve městě. Proto i v Jablonci se téměř každý den v daném období bude konat akce pro vybranou cílovou skupinu.

„Předběžně počítáme se studentským debatním klubem na Gymnázium Dr. Randy, promítáním filmu Home pro veřejnost a pro školy, s lekcí nordic walking pro diabetiky, s fotosoutěží a výstavou i s programem pro nejmenší na dopravním hřišti,“ konstatuje Hujerová.

Během Evropského dne bez aut v sobotu 18. září na Dolním náměstí se představí historické a moderní autobusy MHD, ale i další alternativní způsoby dopravy, jako například elektrokola a skákací boty. V Tyršových sadech bude paralelně probíhat program pro děti s musherkou Janou Henychovou a jejími psy.

Vytvořeno 14.7.2010 9:38:15 | přečteno 1921x | Petr Vitvar
load