Jablonec otevřel sběrná místa pro materiální pomoc

Tisková zpráva 09. 08. 2010

Jablonec nad Nisou se snaží pomoci městům v Libereckém kraji postiženým víkendovou povodní. Do Chrastavy poskytl pomoc za cca 20 000 korun, zhruba ve stejné výši připravuje dnes materiální pomoc i pro velmi postiženou Raspenavu.

„V neděli před polednem jsme odvezli do Chrastavy kolečka, lopaty, rýžová košťata, hadry, rukavice a vědra,“ říká Jiří Vaníček, vedoucí oddělení krizového řízení Městského úřadu Jablonec nad Nisou. Stejnou pomoc v této chvíli připravuje oddělení do Raspenavy, která je postižena povodněmi ještě ve větší míře. Právě Raspenavě a okolí se pomoci příliš nedostává, protože nebyla v hledáčku médií. Medializována byla hlavně města Chrastava, Hrádek nad Nisou, částečně Frýdlant v Čechách.

Pokud by chtěli pomoci přímo Jablonečané, město zřizuje dvě odběrní místa pro materiální pomoc:

  • zasedací místnost v suterénu Spolkového domu (vchod z parkoviště) v ulici E. Floriánové
  • hasičská zbrojnice v Jabloneckých Pasekách

Otevřeno bude dnes od 13 do 17 hodin, pak každý den až do pátku 13. srpna mezi 9 - 11 dopoledne a 13 - 17 hodinou odpoledne.

Noste především balenou vodu, základní hygienické potřeby (tekuté mýdlo, papírové ručníky, papírové kapesníky, ubrousky, toaletní papír), desinfekční úklidové prostředky (nejlépe savo proti plísním), rukavice, lopaty, rýžová košťata, odpadové pytle, lana, šňůry na prádlo. V žádném případě nebudou přijímány hračky, oblečení, knížky a rozbité nebo špinavé věci.

K humanitární sbírce se připojil i Český červený kříž v Jablonci nad Nisou, který bude věci přijímat také v zasedací místnosti Spolkového domu.

Telefonní kontakty na humanitární pomoc: 483 350 216, 602 458 088, 720 318 556

Vytvořeno 9.8.2010 11:18:48 | přečteno 4090x | Petr Vitvar
load