Jablonec je k vidění v Českém centru v Drážďanech

Tisková zpráva 25. 06. 2009

Starosta P. Tulpa na vernisáži výstavy o Jablonci v Drážďanech, obrázek se otevře v novém okněJablonecký starosta Petr Tulpa a místostarosta Lukáš Pleticha navštívili včera vernisáž výstavy fotografií kokonínského rodáka Dietera Kleina z Mnichova. Expozice, jejíhož slavnostního zahájení se zúčastnil také generální konzul České republiky v Drážďanech Tomáš Podivínský probíhá v drážďanském Českém centru.

Tématem fotografií je zanikající architektura starého Jablonce, kterou představil autor na výstavě i v Jablonci nad Nisou v Domě česko-německého porozumění v Rýnovicích.

„České centrum v Drážďanech připravilo na první pololetí tohoto roku projekt prezentující v návaznosti na české předsednictví Radě Evropy a motta „Evropa bez bariér“ jednotlivé euroregiony. A tato závěrečná výstava je věnována Jablonci nad Nisou,“ říká Hana Klabanová, ředitelka Českého centra v Drážďanech.

Zatímco starosta Tulpa v úvodním slově konstatoval, jak vypadá Jablonec dnes a že jeho hlavní doménou už není bižuterie nýbrž mincovnictví, místostarosta Pleticha hovořil o historickém vývoji Jablonce od jeho prvopočátků až po dobu největšího rozkvětu v letech třicátých. Připomněl i válečnou tragédii, jejímž následkem bylo násilné rozdělení jabloneckého obyvatelstva. Český konzul pak připomněl význam podobných akcí na sbližování Evropy.

Výstava Dietera Kleina v drážďanském Českém centru potrvá do konce července.

Vytvořeno 25.6.2009 14:01:21 | přečteno 2430x | Petr Vitvar
load