Jablonec je jediným městem zapojeným do Týdne manželství

Tisková zpráva 09. 02. 2010

Tisková konference k Týdnu manželství, obrázek se otevře v novém okněPrvním městem, které se připojilo k celostátní iniciativě Národní týden manželství, je Jablonec nad Nisou. Proto také byla manažerka rodinné politiky Markéta Puzrlová i přítomna tiskové konferenci v Senátu České republiky, jíž byl týden zahájen.

V pondělí 8. února před přítomnými zástupci společenských a církevních organizací i novináři představila M. Puzrlová jablonecký program Týdne partnerství, který volně navazuje na celostátní Národní týden partnerství. Prohlásila, že Jablonec vědom si svého zavazujícího postavení vůči titulu Obec přátelská rodině, se snažil vyjít vstříc rodinám, manželským i partnerským svazkům a připravit pro ně zajímavý program, který jim nenásilnou a taktní formou připomene, jak je stále i v dnešní době důležitá instituce manželství.

„Byli jsme sami překvapeni, když jsme myšlenku na týden partnerství dali do pléna komunitního plánování, konkrétně skupiny pracující s rodinami, s jakou invencí ji uchopili. Kolik neziskových i ziskových organizací se nám přihlásilo s nabídkou své práce,“ konstatovala Puzrlová a dodala, že z množství nabídek a nápadů se podařilo vybrat a sestavit bohatý program na devět dnů, od soboty 13. do neděle 21. února.

„Stále platí, že v Jablonci chápeme rodinu v rozpětí všech generací. Nechceme upřednostňovat jen mladé rodiny s malými dětmi, i když pro ně tvořit program je asi nejjednodušší. Chceme obsáhnout celé spektrum lidského života, proto jsme týden složili z nabídek programu od nejmenších až po seniory, od výtvarných dílen, přes kulturní programy až po přednášky,“ řekla manažerka rodinné politiky a dodala, že teď jen záleží na zájmu veřejnosti. „Osobně mám radost, že pozvání přijal MUDr. Radim Uzel, který určitě má co říci k partnerským vztahům a jejich problémům. Ale největší radost mám z večera Salsa Night, kde se nám povedlo zařídit také hlídání dětí pro účastníky večera, a to formou pyžamové party v mateřském centru Jablíčko.“

Národní týden manželství

Národní týden manželství se letos odehrává už počtvrté. Jeho hlavní myšlenkou je to, že má být impulzem k zamyšlení, jak uskutečnit sen o hezkém vztahu na celý život. Každý ročník se řídí nějakým heslem, a tak první ročník se nesl v duchu motta „dobré manželství není samozřejmost“, o rok později se mluvilo na téma „manželství - láska v dobrém i zlém“, a loni heslem „sliby nejsou chyby“. Letos i Národní týden manželství zasáhly problémy hospodářské krize a proto letošní heslo je „v bohatství i chudobě“.

Další informace

Vytvořeno 9.2.2010 14:36:59 | přečteno 3057x | Petr Vitvar
load