Jablonec doporučuje řidičům, aby své cesty do města omezili

17.02.2012 - Další 16 centimetrů sněhu spadlo v Jablonci nad Nisou během noci ze čtvrtka na pátek. V současné chvíli padá sníh s deštěm a I. stupeň kalamity ve městě stále trvá. Pokud je to možné, doporučuje se řidičům, aby své cesty do Jablonce omezili.

V osm hodin zasedala komise zimní údržby, aby zhodnotila situaci ve městě. „Od včerejška spadlo 16 centimetrů sněhu. Silnice I. třídy jsou bez problémů, silnice II. třídy jsou protažené, je na nich prosolený rozbředlý sníh, klouže to a tvoří se kolony. Silnice III. třídy technické služby včera protáhly, dnes jsou opět zasněžené, ale s opatrností sjízdné,“ informuje o aktuálním stavu Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací a koordinátor zimní údržby.

Daleko horší stav je na chodnících, některé jsou protažené, některé problematické, ale většina jich je kritickém stavu. „Je to boj s časem, jejich údržbu nestíháme, protože stále sněží,“ dodává Kozák. Během víkendu by měly pomoci Jabloneckým technikou Krajská správy silnic LK i Ředitelství silnic a dálnic.

Autobusové zastávky v centru jsou vyčištěné, v okrajových částech je situace horší. Odklízení sněhu vázne i u stanovišť komunálního odpadu a SKS upozorňuje občany na možné zpoždění svozu. Špatně průjezdná jsou sídliště.

Nejkritičtějším místem ve městě je nyní otočka tramvaje spojující Liberec a Jablonec u Tyršových sadů. „Tady se sníh hromadí, odtává a tvoří se velké louže. Naší prioritou proto je odtud sníh odvézt na deponii. Pokud by do něj začalo, jak říká předpověď, pršet, pak by tu stála voda, která by neměla kam odtékat,“ říká místostarosta Miloš Vele.

Kromě přírody jsou velkým nepřítelem při odklízení sněhu samotní řidiči a jejich bezohlednost. „Ačkoliv jsou všude vypnuté parkovací automaty, takže parkování ve městě je všude zdarma, řidiči nevyužívají záchytná parkoviště, ale parkují, kde nemají i přes zákazové dopravní značky,“ apeluje na řidiče Vele. Včera parkující vozy stěžovaly odklízení sněhu v ulici Generála Mrázka v centru města. Policie ČR sem umístila značky zakazující parkování, ale dnes zde řidiči parkují znovu i přes zákaz a opět komplikují úklid sněhu. Policejní hlídky mají příkaz je nekompromisně odhánět pod hrozbou pokuty.

Protože stále sněží a stav ve městě se pořád mění, sejde se komise zimní údržby znovu dnes odpoledne.

Vytvořeno 17.2.2012 9:29:22 | přečteno 1939x | Petr Vitvar
load