Jablonec chce maximální transparentnost zakázek

16.11.2011 - Město Jablonec nad Nisou se tento týden připojilo k projektu www.verejnyportal.cz. Cílem tohoto kroku je maximálně zprůhlednit a zefektivnit zadávání veřejných zakázek.

Projekt byl založen z iniciativy obcí libereckého kraje ke zvýšení transparentnosti zadávání veřejných zakázek. Portál je určený zadavatelům veřejných zakázek a uchazečům o ně, každý zde najde přehled všech veřejných zakázek včetně odkazů na ně na stránkách zadavatelů. VEŘEJNÝPORTÁL.CZ umožňuje zakázky libovolně prohlížet, nabízí však také možnost odběru e-mailového avíza dle zájmu. VEŘEJNÝPORTÁL.CZ je pro zadavatele i uživatele samozřejmě zdarma.

„Město Jablonec nad Nisou tímto krokem rozšířilo širokou škálu prostředků, kterými se přibližuje dodavatelům a zároveň umožňuje průběžnou veřejnou kontrolu svých aktivit na poli veřejných zakázek,“ říká jablonecký starosta Petr Beitl, který byl iniciátorem připojení města do projektu. „Mým dlouhodobým cílem je zprůhlednit a zefektivnit zadávání veřejných zakázek městem. Připojení se k veřejnému portálu je jedním z mnoha kroků, které již město učinilo směrem ke zlepšení systému zadávání veřejných zakázek malého i velkého rozsahu.“

Další informace

Vytvořeno 16.11.2011 16:31:59 | přečteno 2318x | Petr Vitvar
load