Jablonec bude mít další čtyři kamerové body

20.07.2011 - Další čtyři kamerové body získá město Jablonec v oblasti Žižkova Vrchu. Jejich realizace byla zahrnutá do Integrovaného plánu rozvoje města zóny Žižkův Vrch a okolí. Náklady se rovnají 1.704.000 korun, přičemž Evropská unie městu přispěje dotací ve výši 85%.

Projekt rozšíření městského kamerového a dohlížecího systému bude realizovaný v průběhu srpna a září. „Jedná se o zřízení čtyř nových kamerových bodů a jejich systémové integrace do řídících součástí stávajícího kamerového systému s možností monitorování a ovládání z operačního pracoviště městské policie, krizového řízení a složek integrovaného záchranného systému,“ vysvětluje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací.

Od rozšíření nového kamerového systému v zóně IPRM Žižkův Vrch a okolí si město slibuje zvýšení bezpečnosti dané lokality. „Předpokládáme, že se tak sníží takzvané sociálně patologické jevy a naopak se zvýší možnost sledování mimořádných situací a dopravy v dané zóně,“ konstatuje místostarosta Petr Tulpa, který je garantem IPRM, zóna Žižkův Vrch a okolí. Podle jeho slov, hlavním účelem vzniku nových kamerových míst je monitorování veřejného pořádku v okolí nákupního střediska a restaurace, prevence vykrádání a krádeží vozidel, výtržnictví, vandalství a vloupání do domů, sledování mimořádných a krizových situací i pohybu aut. „Chceme touto cestou i zajistit vyšší ochranu a udržitelnost dotačních akcí, které byly a budou v rámci IPRM na Žižkově Vrchu realizované,“ dodává Tulpa.

Dodavatelem akce „Rozšíření městského kamerového dohlížecího systému“ se stala firma TELMO, spol. s r. o.

Loga IPRM - EU - MMR

Vytvořeno 20.7.2011 15:55:55 | přečteno 2659x | Petr Vitvar
load