Jablka a citrony pro řidiče

Tisková zpráva 30. 04. 2010

Jablka a citrony pro řidiče, obrázek se otevře v novém okněV samém závěru dubna - měsíce bezpečnosti se Městská policie Jablonec nad Nisou rozhodla zkontrolovat, jak dodržují řidiči v Jablonci pravidla silničního provozu. A na pomoc si přivolala děti za základních škol, které rozdělovaly sladká jablka či kyselé citrony.

„Stejně jako v loňském roce jsme požádali o pomoc žáky základních škol Na Šumavě a v Kokoníně a čtvrteční odpoledne jsme věnovali akci jablíčko - citron,“ vysvětluje ředitel MP Jiří Rulc.

Společně hlídky strážníků a dětí kontrolovaly rychlost vozidel v obci v ulici U přehrady, kde žáci šumavské základní školy udělili za překročení 15 citronů a za dodržení rychlosti odměnili 25 řidičů jablkem. „Druhá skupina kontrolovala v ulici Rychnovská, kde děti z Kokonína rozdaly jen 11 citronů, ale 37 jablíček,“ říká Rulc.

Hříšníci odměnění citronem vyvázli tentokrát bez pokuty, jelikož šlo o preventivní měření rychlosti. „Ohlasy samotných řidičů byly velice kladné, hodláme se na silnicích sejít s účastníky provozu zase příští rok v dubnu, a to opět společně s dětmi,“ uzavírá ředitel jablonecké MP Jiří Rulc.

Vytvořeno 30.4.2010 13:30:16 | přečteno 2610x | Petr Vitvar
load